Otyłość oraz odchudzanie

Uroda

Szaleństwo związane z doskonałą sylwetką nasila się wraz z nadejściem lata. Każdy zaczyna patrzeć na swój brzuch i zastanawiać się skąd wzięła się ta tkanka tłuszczowa. Wtedy właśnie galopem rzucamy się by przystąpić do operacji „Odchudzanie. Jednak ta metoda zazwyczaj odbije się na nas jeszcze gorzej niż całkowite zaniechanie problemu. Efekt jojo pogłębi naszą złą samoocenę, a natychmiastowe odrzucenie takich uzależniających produktów jak cukier powróci do nas z podwojoną siłą. Jednak nie sama aparycja powinna być w naszej głowie, gdy decydujemy się na Odchudzanie. Należy pamiętać, że według ICD-10 wystawionym przez WHO, otyłość jest chorobą, którą należy leczyć.

Otyłość jako choroba

Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób – inaczej ICD -10 – otyłość jestem chorobą z kategorii: Zaburzeń wydzielania wewnętrznego, stanu odżywienia i przemiany metabolicznej. Samo zaistnienie tej pozycji w klasyfikacji powinno zaświecić nam nad głową czerwoną lampkę. W odchudzaniu nie chodzi tylko o podporządkowaniu się medialnym stereotypom piękna, a ignorowanie problemu otyłości nie postawi nas w roli rewolucjonisty moralnego. W pozbywaniu się tkanki tłuszczowej w największej mierze chodzi o nasze zdrowie i to jest fakt, który powinna zapamiętać każda osoba.
Ignorowanie otyłości może prowadzić do problemów z krążeniem, przedwczesnego zawału, problemów z oddychaniem, kłopotów z poruszaniem się czy zniszczeniem stawów przez przeciążenie. Wszystko to, przez odwracanie się od problemu nadmiernej tkanki tłuszczowej. I choć w sercu każdego z nas roi się marzenie, by wyglądać jak młody grecki bóg lub bogini, miejmy na uwadze przede wszystkim nasze zdrowie oraz życie.

Odchudzanie – pierwsze kroki

Nałożenie na siebie ciężkiego reżimu treningowego lub ostrej diety redukcyjnej nie pomoże nam pozbyć się problemu, a nawet jeśli tak, to na pewno nie na długo. Nadmierna Tkanka tłuszczowa powinna być usuwana powoli i metodycznie, by nie powróciła ona przy pierwszej możliwej okazji. Wystający Brzuch to zdecydowanie nie wyrok, o ile spokojnie podejdzie się do tematu.
Po pierwsze, najważniejsze jest zwrócenie uwagi na nasze nawadnianie. Jeżeli jest ono nieregularne, organizm zacznie gromadzić w sobie wodę na „wszelki wypadek” przez co nadmiar wody będzie odkładał się w najmniej pożądanych dla nas miejscach.
Po drugie, powinno się stopniowo przekształcać naszą dietę na bardziej „Fit”. Najważniejsze jest, by nie rezygnować z niektórych substancji od razu. Odstawienie np. cukru z dnia na dzień sprawi, że wrócimy do niego z jeszcze większym apetytem. Cukier jest substancją silnie uzależniającą, należy więc do niego podejść jak do na przykład rzucania papierosów: stopniowo do celu.
Po trzecie, warto do naszego życia wprowadzić trochę ruchu. Nie musi to być ogromny wysiłek. Wręcz przeciwnie, jeżeli takowy zostanie wdrożony z dnia na dzień, może uszkodzić nasz organizm, doprowadzić do zapaści czy niebezpiecznych w skutkach omdleń.
Najważniejszym jest jednak, by do wszystkich planów odchudzających podchodzić z rozwagą. Wtedy na pewno zdobędziemy zamierzony efekt!

 

Uroda
Jakie powinno być serum do cery dojrzałej?

Skóra dojrzała charakteryzuje się pojawieniem się zmarszczek, utratą jędrności oraz napięcia. Dodatkowo przy dojrzałej cerze może opadać owal twarzy, bruzdy mogą stać się bardziej zauważalne, a naskórek staje się cienki z tendencją do przesuszania się. Z tymi objawami cery dojrzałej można walczyć z pomocą odpowiedniego kremu lub serum(które zawiera bardziej …

Zdrowie
Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się norowirusa?

Norowirus ma znaczący wpływ na zasoby opieki zdrowotnej. Pielęgniarki mogą zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się, dbając o odpowiednią higienę rąk i środki kontroli infekcji. Norowirus – pierwotnie znany jako wirus Norwalk – jest jednym z głównych organizmów odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie żołądka i jelit. Taksonomicznie jest to kaliciwirus; jest to jednoniciowy, …

Uroda
Czy warto używać kosmetyków?

Kosmetyki są znane głównie dziewczynom i kobietom, chociaż i mężczyźni powoli się do nich przekonują. Wiele osób nie może bez nich żyć. Kobiety stosują je niemal codziennie. Co sprawia, że kosmetyki są tak popularne? Czy warto używać kosmetyków? Jakich kosmetyków używać na co dzień? Wybierać chemiczne czy tylko te naturalne? …