Rolety okienne – na co zwrócić uwagę?

Dom i nieruchomości

Praktycznie każda osoba posiadająca dom wie, jak ciężko jest jego odpowiednia aranżacja. Chcemy, aby był on naszą ostoją. Żeby tak było wybieramy jak najlepsze wyposażenie. Szczególną uwagę zwracamy na okna i wybór odpowiednich rolet. To właśnie one będą oddzielać nas od świata zewnętrznego, dlatego zawsze dbamy, aby były najlepsze. Często jednak nie wiemy czego oczekiwać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Rodzaje rolet

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów rolet, które różnią się nie tylko kolorem i wyglądem, ale również swoją funkcją. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję, które powinniśmy wybrać to warto je najpierw poznać.

System dzień – noc

Będą idealnym wyborem dla osób lubiących od czasu do czasu zrelaksować się w delikatnym świetle. Mają one specyficzną budowę. Składają się z poziomych pasów, które są naprzemiennie grube (pozwolą na maksymalne ściemnienie) oraz cienkie (przepuszczające delikatne światło). Dzięki ich funkcji możemy dopasować jasność z zewnątrz do swoich potrzeb. Całkowite odsłonięcie rolet sprawi, że przez nasze okna wpadać będzie intensywna słoneczna jasność. Jeśli jednak mamy ochotę odpocząć lub wcześniej położyć się do łóżka, to jest opcja przyciemnienia pomieszczenia lub całkowitego zasłonięcia okien, przez co w pokoju zapanuje “noc”.

Rzymskie

Jest to wspaniała opcja dla ludzi, którzy cenią sobie nowoczesny desing. Sprawiają, że okna wyglądają estetycznie. Na rynku znajdziemy je wykonane z najróżniejszych materiałów, jednak najbardziej polecane są te lekkie i zwiewne. Dzięki temu będą wyglądały delikatnie oraz estetycznie. Są one idealnym wyborem do każdego pomieszczenia w domu. Jednak warto przemyśleć ich zakup do sypialni. Osoby cieniące sobie spokojny sen w ciemności mogą nie być szczególnie zadowolone z efektu jaki dadzą te rolety.

Zewnętrzne

Bez dwóch zdań jest to najlepszy wybór dla osób, które cenią sobie spokój i prywatność. Po pierwsze, dają niesamowity efekt totalnej ciemności. Nawet jeśli na zewnątrz jest samo południe i pełne słońce to po zasłonięciu okien, możemy pomylić noc z dniem. Ponadto skutecznie wyciszają wszystkie dźwięki z zewnątrz. To idealny wybór przede wszystkim do sypialni, ponieważ tam cisza i ciemność są pożądane. Jednak sprawdzą się również w każdym innym pomieszczeniu w naszym domu.

Co zamiast rolet?

Znajdzie się grupa ludzi, dla których taka metoda zasłonięcia okna nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Wtedy dobrym wyborem będą żaluzje. Do wyboru mamy różne materiały oraz kolory. Wyróżniamy plisowane, bambusowe oraz wykonane z drewna. Skutecznie ograniczą intensywne światło i będą dużo prostsze w czyszczeniu niż rolety. Szczególne wrażenie robi ich wygląd. Teraz w modzie są w szczególności te wykonane z bambusa. To niesamowicie eleganckie rozwiązanie do każdego mieszkania.

To czy wybierzemy rolety czy żaluzje zależy tylko od nas. Najważniejsze, żeby spełniały nasze wymagania. Na szczęście mamy duży wybór każdej z tych opcji i z pewnością każdy znajdzie odpowiednią opcję do swojego domu.

Dom i nieruchomości
Zaszalej kolorem, czyli trendy designu, które ożywią każde wnętrze

Urządzając mieszkanie warto zaznajomić się z najnowszymi trendami i optymalizującymi powierzchnię pomysłami architektów. Trendy, które płyną ze stolic europejskich krajów (między innymi: Warszawa, Sztokholm, czy Mediolan) śmiało stawiają na żywe kolorystycznie akcenty. Możesz postawić na neonowe dodatki i elementy dekoracyjne, ale możesz wybrać też kolorowe zestawy wypoczynkowe i zaskoczyć wszystkich …

Dom i nieruchomości
Budowa ziemianki

Czy popularne lata temu ziemianki to dzisiaj przeżytek? Okazuje się, że niekoniecznie. Na ich budowę w swoim ogrodzie decyduje się obecnie wiele osób. Ziemianka nie musi być przecież obskurną dziurą w ziemi. Coraz modniejsze jest robienie z nich estetycznych, zewnętrznych spiżarni, które stają się prawdziwą ozdobą podwórka. Czym właściwie są …

Dom i nieruchomości
Przy wystroju wnętrz nie zapominaj o podłodze!

Urządzając wnętrze gotowe do zamieszkania zazwyczaj zaczynamy od największych mebli: kanapy, stołu, regału, potem dobieramy te mniejsze – krzesła, półki, pufy. Dalej jest czas na dekoracje i elementy wyposażenia. Dobieramy ozdobne poduszki, kapy, doniczki… i gdzieś po drodze orientujemy się, że zupełnie nie pomyśleliśmy o tym, co położyć na podłogę. …