Zaszalej kolorem, czyli trendy designu, które ożywią każde wnętrze

Dom i nieruchomości

Urządzając mieszkanie warto zaznajomić się z najnowszymi trendami i optymalizującymi powierzchnię pomysłami architektów. Trendy, które płyną ze stolic europejskich krajów (między innymi: Warszawa, Sztokholm, czy Mediolan) śmiało stawiają na żywe kolorystycznie akcenty.

Możesz postawić na neonowe dodatki i elementy dekoracyjne, ale możesz wybrać też kolorowe zestawy wypoczynkowe i zaskoczyć wszystkich odważnym i fenomenalnym wyglądem salonu. Takie meble stanowią doskonałą przeciwwagę do modnych dotychczas, spokojnych i stonowanych kolorystycznie elementów wnętrza (styl skandynawski lub prowansalski).

Kolorowe zestawy wypoczynkowe to oryginalny i szykowny dodatek do Twojego mieszkania

Popularne beże, brązy, szarości w aranżacjach wymienić warto na ciemną, butelkową zieleń, morski granat, czy monarszy bordo. Zestawy wypoczynkowe w tych barwach prezentują się dystyngowanie i szykownie, a jednocześnie wesoło i niebanalnie. Głęboka barwa staje się niesamowitym tłem do grafik, obrazów i dodatków w jaśniejszych tonacjach.

Modnymi zostały też ciepłe kolory, które doskonale pasują do powracającego na salony stylu retro. We wnętrzach sprawdzą się zarówno skórzane sofy jak i meble w stylu boho, które przełamią dotychczasowy chłód nowoczesnych wnętrz. Niebanalny, wyraźny kolor świetnie łączyć się będzie z pikowanymi siedziskami lub przy modułowym zestawie wypoczynkowym.

Mocna barwa w parze z każdym stylem wnętrza

Wyrazisty kolor pasować będzie do każdego stylu. Zarówno stonowana jak i odważna barwa na meblach sprawdzi się w aranżacji klasycznej, nowoczesnej, glamour, jak i retro czy industrialnej. Wystarczy dopasować nowy kolor do odcieni farby na ścianie. Jeśli ściany są jednolite i subtelne, warto zagrać mocnym kolorem wyposażenia wnętrza. Sprawdź, jakie warianty kolorowych zestawów wypoczynkowych przygotował dla Ciebie sklep Meble.pl.

Dom i nieruchomości
Budowa ziemianki

Czy popularne lata temu ziemianki to dzisiaj przeżytek? Okazuje się, że niekoniecznie. Na ich budowę w swoim ogrodzie decyduje się obecnie wiele osób. Ziemianka nie musi być przecież obskurną dziurą w ziemi. Coraz modniejsze jest robienie z nich estetycznych, zewnętrznych spiżarni, które stają się prawdziwą ozdobą podwórka. Czym właściwie są …

Dom i nieruchomości
Przy wystroju wnętrz nie zapominaj o podłodze!

Urządzając wnętrze gotowe do zamieszkania zazwyczaj zaczynamy od największych mebli: kanapy, stołu, regału, potem dobieramy te mniejsze – krzesła, półki, pufy. Dalej jest czas na dekoracje i elementy wyposażenia. Dobieramy ozdobne poduszki, kapy, doniczki… i gdzieś po drodze orientujemy się, że zupełnie nie pomyśleliśmy o tym, co położyć na podłogę. …

Dom i nieruchomości
Jakie domy są obecnie najczęściej budowane i kupowane?

Ruch na rynku nieruchomości nie ustaje. Nie przeszkodził mu nawet chwilowy (miejmy nadzieję) kryzys. Popyt na mieszkania nowe i z drugiej ręki nie maleje, a obok tego można zauważyć równie duże zainteresowanie domami – zarówno ich budowaniem, jak i kupnem gotowych. Jak dokładnie wyglądają obecne trendy w budownictwie, jakie domy …