Ego: niezbędna cecha każdego menedżera czy jego “pięta achillesowa”?

Finanse i biznes

Ego może być dużym atutem w zarządzaniu i prawdziwą piętą achillesową. Komedie pełne są postaci, których przerośnięte ego ma katastrofalne skutki zarówno dla nich samych, jak i dla ich otoczenia, a także podkreślają tych, którzy tracą wszelkie rozeznanie w swoim ego. Oto powody, dla których trzeba być panem swojego ego, a nie odwrotnie.

Ego: przypisywanie sobie wszystkich zasług.

Stworzyłeś swoją firmę i udało Ci się doprowadzić ją do miejsca, w którym jest dzisiaj, ale często menedżer zapomina o wszystkich, którzy przyczynili się do jej sukcesu. Sukcesu nigdy nie buduje się w pojedynkę, a menadżer musi dawać kredyt zaufania tym, którzy go otaczają i nagradzać ich. “Dzięki Wam, dzięki Waszej współpracy”. Nigdy nie zapomnij podziękować! Aby bronić swojego projektu i rozwijać reputację firmy, menedżer często mówi o sobie, o swoim wyborze strategii i w rezultacie pokazuje swój własny wizerunek, ale uważaj na postawę, która ma tendencję do wykluczania innych. To słabo kontrolowane ego może prowadzić do zniszczenia związków. Ciągłe mówienie o sobie i swoich sukcesach odstraszy nawet tych, którzy są wobec Ciebie lojalni.

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, ale nie poprzez pozycję i arogancję.

Wiedza o tym, jak prowadzić firmę, to za mało, by być dobrym liderem. Rzeczywiście, do kierowania zespołem potrzeba charakteru. Ego często pojawia się jako oznaka wyższości, która pozwala mu bez słów dać do zrozumienia współpracownikom, że inni są tylko podwładnymi, a wtedy pewność siebie ulatuje. Firma potrzebuje wysiłku całego zespołu, aby utrzymać się na rynku. Dlatego też konieczne jest, aby menedżer był dobrym mentor -em. Lider musi być w stanie kierować swoim zespołem, aby utrzymać stabilność firmy. Ale chęć kontrolowania wszystkiego, robienia wszystkiego samemu jest oczernianiem zdolności pracowników i pokazywaniem swojej niezdolności do delegowania, szkolenia, trenowania, ale także do gardzenia innymi. Brak zaufania jest często oznaką braku pewności siebie.

Menedżer powinien być wzorem do naśladowania.

Prowadzenie zespołu wymaga moralnego i fizycznego udziału menedżera. Musi więc regularnie kwestionować własne umiejętności. Zadawanie pytań często oznacza, że dana osoba musi podjąć decyzję. Talent nie wystarczy, aby zostać wybitnym menedżerem. Musisz też mieć osobowość. Lider, nawet jeśli jest niepewny siebie, musi umieć przezwyciężyć wątpliwości, lęki i emocje. Twoja rola, i możesz być z tego dumny, polega na podejmowaniu decyzji, jednoczeniu zespołu i podejmowaniu właściwych inicjatyw. Jeśli masz kompetencje i inteligencję, by przewodzić w rozwoju, twoje ego będzie inspirować innych.

Strzeż się ego: pięta achillesowa?

Jeśli lubimy być lubiani, chwaleni, uznawani, to stajemy się podatni na manipulację, ponieważ nasi współpracownicy łatwo dostrzegają naszą wadę, którą jest ego. A to prowadzi nas do tego, że polegamy na nich, na ich osądzie i tracimy właściwą rzeczywistość rzeczy i wprowadzamy siebie w błąd.

Finanse i biznes
Kto może prowadzić księgę przychodów i rozchodów

Księga przychodów i rozchodów jest znana każdej firmie. Mają bowiem obowiązek prowadzenia ją niemal wszyscy właściciele firm. Zwolnieni z obowiązku są jedynie ci, którzy z określonych przyczyn nie muszą się rozliczać w tradycyjny sposób, ponieważ dokonują tego na indywidualnych zasadach. Jeżeli już ktoś ma taką konieczność, aby prowadzić księgę przychodów …

Finanse i biznes
Jak pracuje nowoczesny księgowy?

Nowoczesne metody wykorzystywane w księgowości sprawiają, że wystawianie faktur i wiele innych rzeczy jest o wiele łatwiejsze, ale tylko pod warunkiem, że korzysta się z najlepszych programów. Wtedy też można bez problemu robić wszystko to, co potrzebne jest to tego, aby księgowość zawsze była na najwyższym możliwym poziomie.   Dodatkowe …

Finanse i biznes
Co pomoże w prowadzeniu działalności

W celu uproszczenia spraw związanych z księgowością niektóre osoby niepotrzebnie wydają swoje pieniądze na rzeczy, które i tak niczego nie zmieniają. Warto sobie to uświadomić, aby nie popełniać tego błędu i nie wydawać więcej niż jest to konieczne. Z kolei najlepszym sposobem na poprawienie wyników swoich księgowych jest wysłanie ich …