Niech technologia pomoże twojemu biznesowi

Finanse i biznes

Otwierasz kwiaciarnię, zakład fryzjerski, sklep z warzywami lub rowerami? Obojętnie od tego jaki biznes będziesz prowadził, będziesz musiał rozliczać z państwem swoje dochody. W jaki sposób najlepiej prowadzić ewidencja przychodów? Koniecznie sprawdź.

Co najczęściej widzimy w sklepach

Jednym z często spotykanych, a kiedyś jedynym urządzeniem służącym do prowadzenia ewidencji przychodów jest kasa fiskalna. Urządzenie to można pracować samodzielnie. Wszystkie potrzebne dane, czyli baza towarów i usług, mogą zostać zaprogramowane na samej kasie fiskalnej. Całkowicie inaczej działającymi urządzeniami są drukarki fiskalne. Nie są one w stanie pracować samodzielnie. Do ich działania konieczny jest komputer z zainstalowanym odpowiednim programem, który jest najważniejszym elementem tego systemu prowadzenia ewidencji przychodów. Drukarki fiskalne mają jednak pewną przewagę nad kasami. Pozwalają one na wykonywanie bardziej skomplikowanych i zaawansowanych operacji niż kasy fiskalne. Mowa o zindywidualizowany rabatach, drukowaniu faktur, analiz i raportów.

Co będzie lepsze dla twojej firmy?

Jeżeli prowadzisz niewielką firmę a w sprzedaży masz mało produktów bądź jedynie kilka usług najlepszym wyborem dla siebie będzie kasa fiskalna. Jeżeli prowadzisz większą firmę, ale dopiero stawiasz pierwsze kroki inwestujesz pieniądze i nie chcesz wydawać zbyt dużo dla ciebie również będzie to dobry wybór.
Jeżeli swoim klientom możesz zaproponować kilkaset lub kilkaset tysięcy różnych towarów wtedy nie obejdziesz się bez drukarki fiskalnej. Urządzenie to najczęściej wybierają właściciela sklepów odzieżowych, sklepów z artykułami RTV i AGD, hurtowni, drogerii czy dużych punktów gastronomicznych.

Nowoczesność zapewni ci więcej klientów

Prowadzenie ewidencji przychodów to nie jedyna rzecz, o której musisz pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem swojej działalności. Musisz też wiedzieć, w jaki sposób twoi klienci będą mogli zapłacić za sprzedawane przez ciebie produkty bądź świadczone usługi. Obecnie coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych – używa kart kredytowych lub debetowych, płatności za pomocą telefonu lub kodów BLIK. Terminale płatnicze stały się niemal obowiązkowym elementem nawet małych sklepików i punktów usługowych. Na szczęście dostrzegają to ich producenci, którzy sprzedają je w coraz niższych cenach.

Co wybrać?

Podobnie jak ewidencję przychodów można prowadzić za pomocą różnych urządzeń, tak samo terminale płatnicze nie ograniczają się jedynie do jednego modelu i rodzaju. Najczęściej wybierany jest stacjonarny terminal płatniczy. Gwarantuje on niezawodność i niezależność od sieci mobilnej. Coraz częściej jednak nowi przedsiębiorcy decydują się na przenośne terminale płatnicze. Są one mniejsze i wygodniejsze oraz można ich używać tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie urządzeń stacjonarnych – np. w pociągach, taksówkach czy na straganach. Wraz z rozwojem technologii sieci komórkowych urządzenia te są coraz bardziej niezawodne i pewne.

 

Artykuł powstał przy współpracy z kura-kura.pl

Finanse i biznes
Czy firmy zajmujące się drukowaniem są dzisiaj jeszcze potrzebne?

Czy w dzisiejszych czasach kiedy drukarki są tanie i powszechnie dostępne warto zlecać drukowanie profesjonalną firmom? Okazuje się, że tak.   Wynalazek, który odmienił naszą historię Pismo to niewątpliwie jeden z tych wynalazków, który w bardzo dużym stopniu przyczynił się do rozwoju cywilizacji i społeczeństwa. Zapisywanie myśli, wydarzeń i nazwisk …

Finanse i biznes
Pszczoła – najlepszy przyjaciel człowieka

Chodź przyjęło się mówić, że najlepszym przyjacielem człowieka i jest pies, to jednak naukowcy zgodnie twierdzą, że jest nim pszczoła. Ze względu na liczne korzyści jakie ludzie mogą osiągać z ich działalności, to właśnie pszczoły zostały docenione przez naukowców. Ogromna pustynia Wyobraźmy sobie świat bez trawy, drzew, krzewów. Świat pozbawiony …

Finanse i biznes
Pieniądz – fascynująca historia

Badanie historii i rozwoju pieniądza oraz handlu to niezwykle interesująca część historii. Ponieważ handel i towarzyszący mu pieniądz to jeden z ważniejszych elementów rozwoju naszej cywilizacji, historia ta jest niezwykle bogata oraz dobrze udokumentowana. Dlaczego zainteresować się tą historią Pieniądze towarzyszyły ludzkości już w czasach starożytnych. To właśnie wynalezienie pieniądza …