Niech technologia pomoże twojemu biznesowi

Finanse i biznes

Otwierasz kwiaciarnię, zakład fryzjerski, sklep z warzywami lub rowerami? Obojętnie od tego jaki biznes będziesz prowadził, będziesz musiał rozliczać z państwem swoje dochody. W jaki sposób najlepiej prowadzić ewidencja przychodów? Koniecznie sprawdź.

Co najczęściej widzimy w sklepach

Jednym z często spotykanych, a kiedyś jedynym urządzeniem służącym do prowadzenia ewidencji przychodów jest kasa fiskalna. Urządzenie to można pracować samodzielnie. Wszystkie potrzebne dane, czyli baza towarów i usług, mogą zostać zaprogramowane na samej kasie fiskalnej. Całkowicie inaczej działającymi urządzeniami są drukarki fiskalne. Nie są one w stanie pracować samodzielnie. Do ich działania konieczny jest komputer z zainstalowanym odpowiednim programem, który jest najważniejszym elementem tego systemu prowadzenia ewidencji przychodów. Drukarki fiskalne mają jednak pewną przewagę nad kasami. Pozwalają one na wykonywanie bardziej skomplikowanych i zaawansowanych operacji niż kasy fiskalne. Mowa o zindywidualizowany rabatach, drukowaniu faktur, analiz i raportów.

Co będzie lepsze dla twojej firmy?

Jeżeli prowadzisz niewielką firmę a w sprzedaży masz mało produktów bądź jedynie kilka usług najlepszym wyborem dla siebie będzie kasa fiskalna. Jeżeli prowadzisz większą firmę, ale dopiero stawiasz pierwsze kroki inwestujesz pieniądze i nie chcesz wydawać zbyt dużo dla ciebie również będzie to dobry wybór.
Jeżeli swoim klientom możesz zaproponować kilkaset lub kilkaset tysięcy różnych towarów wtedy nie obejdziesz się bez drukarki fiskalnej. Urządzenie to najczęściej wybierają właściciela sklepów odzieżowych, sklepów z artykułami RTV i AGD, hurtowni, drogerii czy dużych punktów gastronomicznych.

Nowoczesność zapewni ci więcej klientów

Prowadzenie ewidencji przychodów to nie jedyna rzecz, o której musisz pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem swojej działalności. Musisz też wiedzieć, w jaki sposób twoi klienci będą mogli zapłacić za sprzedawane przez ciebie produkty bądź świadczone usługi. Obecnie coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych – używa kart kredytowych lub debetowych, płatności za pomocą telefonu lub kodów BLIK. Terminale płatnicze stały się niemal obowiązkowym elementem nawet małych sklepików i punktów usługowych. Na szczęście dostrzegają to ich producenci, którzy sprzedają je w coraz niższych cenach.

Co wybrać?

Podobnie jak ewidencję przychodów można prowadzić za pomocą różnych urządzeń, tak samo terminale płatnicze nie ograniczają się jedynie do jednego modelu i rodzaju. Najczęściej wybierany jest stacjonarny terminal płatniczy. Gwarantuje on niezawodność i niezależność od sieci mobilnej. Coraz częściej jednak nowi przedsiębiorcy decydują się na przenośne terminale płatnicze. Są one mniejsze i wygodniejsze oraz można ich używać tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie urządzeń stacjonarnych – np. w pociągach, taksówkach czy na straganach. Wraz z rozwojem technologii sieci komórkowych urządzenia te są coraz bardziej niezawodne i pewne.

 

Artykuł powstał przy współpracy z kura-kura.pl

Finanse i biznes
Kto może prowadzić księgę przychodów i rozchodów

Księga przychodów i rozchodów jest znana każdej firmie. Mają bowiem obowiązek prowadzenia ją niemal wszyscy właściciele firm. Zwolnieni z obowiązku są jedynie ci, którzy z określonych przyczyn nie muszą się rozliczać w tradycyjny sposób, ponieważ dokonują tego na indywidualnych zasadach. Jeżeli już ktoś ma taką konieczność, aby prowadzić księgę przychodów …

Finanse i biznes
Jak pracuje nowoczesny księgowy?

Nowoczesne metody wykorzystywane w księgowości sprawiają, że wystawianie faktur i wiele innych rzeczy jest o wiele łatwiejsze, ale tylko pod warunkiem, że korzysta się z najlepszych programów. Wtedy też można bez problemu robić wszystko to, co potrzebne jest to tego, aby księgowość zawsze była na najwyższym możliwym poziomie.   Dodatkowe …

Finanse i biznes
Co pomoże w prowadzeniu działalności

W celu uproszczenia spraw związanych z księgowością niektóre osoby niepotrzebnie wydają swoje pieniądze na rzeczy, które i tak niczego nie zmieniają. Warto sobie to uświadomić, aby nie popełniać tego błędu i nie wydawać więcej niż jest to konieczne. Z kolei najlepszym sposobem na poprawienie wyników swoich księgowych jest wysłanie ich …