Jaka walizka będzie idealna?

Turystyka

Walizka jest czymś, co przydaje się przynajmniej raz do roku, kiedy to w porze wakacyjnej wyjeżdżamy na urlop. Jednak jej wybór bywa niezwykle ciężki. Czasami przyda się mniejsza opcja, szczególnie jeśli wyjeżdżamy w pojedynkę. Walizki duże to coś na co decydują się rodziny z dziećmi. Na jakie opakowanie do naszego bagażu się zdecydować? Oto kilka praktycznych porad.

Komfort jazdy

Bardzo ważne w wyborze walizki są kółka. To na nich opiera się cała waga bagażu. Walizki XXL bywają tak ciężkie, że gorszej jakości kółka czasami nie są w stanie ich uciągnąć. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na materiał, z którego są wykonane. Wiadomo, że słaby plastik prędzej się połamie niż uciągnie ciężki bagaż. Poza tym, jeśli materiał się zetrze to nie dość, że podczas jazdy walizka będzie hałasować to jej ciągnięcie sprawi nam spore trudności.

Lekka walizka

Walizka duża również potrafi być lekka. Dlatego, obojętnie jakiej wielkości bagaż będziemy w niej trzymać, warto zadbać o to, aby była jak najlżejsza. Będzie to znaczne ułatwienie podczas każdej podróży, a ponadto taki wybór dobrze wpłynie na nasze ciało, które nie będzie się nadmiernie przemęczać przy dźwiganiu.

Odpowiedni materiał

Walizka powinna być wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów. Nikt nie chce, aby w podróży cały jego bagaż się rozsypał. Dzieje się tak często przez przetarcia powstające na słabym materiale. Walizki wykonane z ABS (akrylonitryl, butadien, styren) są znacznie bardziej odporne na jakiekolwiek czynniki zewnętrzne, a w tym na przerwania czy przetarcia. Warto również zdecydować się na materiał, który będzie się łatwo czyścić. Walizka się nie zmieści do pralki, a ich pranie nawet nie jest zalecane. Dlatego lepiej zdecydować się taką, którą wyczyści się za pomocą ściereczki.

Odpowiedni zamek

Warto zadbać o silny zamek do naszej walizki. Często bywa tak, że upychanie w niej dużej ilości rzeczy powoduje, że trudno jest nam ją zamknąć. Warto więc wybrać walizkę, w której zamek będzie na tyle dobry, że nie spowoduje to jego uszkodzenia

Wygodna rączka

Rączka przede wszystkim powinna być na tyle wygodna, żeby komfortowo prowadziło się naszą walizkę. Ważne, aby wybrać taką, która się automatycznie blokuje oraz płynnie wysuwa. Jeśli podczas próby wyciągnięcia rączki czujemy, że się zacina lub ciężko wysuwa, powinniśmy zrezygnować z tego wyboru.

Środek walizki

Dla niektórych jest to nieistotna kwestia, jednak dla innych jedna z najważniejszych. Wygodne wnętrze walizki sprawi, że dużo przyjemniej będzie nam się pakować. Korzystanie z bagażu na wakacjach stanie się bardziej komfortowe dzięki licznym przegrodą, a liczne kieszonki to idealne miejsce na spakowanie małych kosmetyków czy ważnych dokumentów.

Bardzo ważne, aby walizka była dobrej jakości. Wykonana z dobrego materiału nie tylko będzie wygodna w użytkowaniu, ale również dużo bardziej wytrzymała. Daje nam to gwarancje korzystania z niej jej przez długie lata. Spróbujmy wybrać jak najlepszą walizkę w swoim budżecie. Zwróćmy również uwagę na jej wygląd. To bardzo ważne, aby kupić taką, która się nam najbardziej podoba.

Turystyka
Zdrowe i bezpieczne wakacje

Czas wakacji powinien być czasem totalnego wypoczynku i beztroski – jednak będzie taki tylko wtedy, jeśli się do niego odpowiednio przygotujemy. A przygotowanie w tym wypadku nie oznacza tylko zapakowania ubrań, dokumentów, olejku do opalania i stroju kąpielowego, ale przede wszystkim dbałość o to, aby ten czas przeżyć zdrowo i …

Imprezy i rozrywka
Żeglarstwo – sport, w którym tylko siedzi się na pokładzie?

Wiele osób jest zdania, że żeglarstwo to nie sport. Dlaczego? Bo w ich mniemaniu jest to wyłącznie “siedzenie na łódce”. I co prawda przy ładnej pogodzie faktycznie można wziąć luksusowy jacht, wypłynąć na otwartą wodę i posiedzieć w słońcu. Dla prawdziwych zapaleńców to jednak nie wystarczy. A ciągły rejs jest …