Rozwód kościelny.

Inne

Rozpad związku

Każdy z nas marzy o związku do końca życia. Chcemy zestarzeć się z ukochaną osobą u swojego boku w szczęściu i spokoju, niestety nie zawsze udaje nam się spełnić tego marzenia. Coraz częściej spotykamy się bowiem z rozpadem związków, nawet tych wieloletnich. Często nie wytrzymują one próby związanej z problemami dnia codziennego, kłopotów z finansami lub po prostu różnicy potrzeb między małżonkami. Ostatecznie kończy się to rozwodem, który umożliwia obu partnerom rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Zdarza się jednak, że zwykły rozwód sądowy nie jest wystarczającym zakończeniem dla obu stron. Spotkać możemy małżeństwa, które dążą do uzyskania dokumentu jakim jest orzeczenie nieważności małżeństwa katolickiego. Uzyskanie rozwodu kościelnego umożliwia ponowne wstąpienie w związek małżeński przed ołtarzem. Rozwód kościelny nie jest jednak prosty do uzyskania, tylko w wyjątkowych sytuacjach kościół katolicki udziela zgody na jego zatwierdzenie.

Uzyskanie rozwodu kościelnego

Często pary nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele trudności wiąże się z uzyskaniem rozwodu kościelnego. Większość powodów, które kierują nami w trakcie podejmowania decyzji o zakończeniu małżeństwa nie należy do przesłanek uznawanych przez kościół. Również takie przewinienia jak zdrady, które wydawać by się mogły sprzeczne z zasadami kościoła nie są wystarczającym argumentem umożliwiającym uzyskanie rozwodu. Istnieje lista przyczyn, które umożliwiają uznanie małżeństwa kościelnego jako nieważne. Przyczyny te dzielimy na trzy segmenty: zrywające, wadliwość procedury zawarcia małżeństwa i wady zgody małżeńskiej. Należą do nich między innymi zbyt młody wiek w trakcie ceremonii ślub u, niezdolność płciowa, pokrewieństwo małżonków, podstęp w trakcie zawierania małżeństwa lub przymus i bojaźń. To tylko kilka sytuacji, w których istnieje szansa na uzyskanie kościelnego rozwodu, jednak jak widzimy większość z nich nie dotyczy tradycyjnych, spotykanych w naszym kraju małżeństw.

Inne
Stopowe Odmiany Miedzi: 2.0850, 2.0855, 2.1285, 2.1293 – Zastosowania i Właściwości

Stopowe odmiany miedzi, takie jak 2.0855 i 2.1285, zajmują szczególne miejsce w przemyśle ze względu na swoje unikalne właściwości. Są one wykorzystywane w różnorodnych aplikacjach, od elektroniki po konstrukcje morskie. Każdy ze stopów miedzi ma określone numery EN, które odpowiadają za ich klasyfikację i pomagają określić ich zastosowanie. W tym …

Inne
Flaga Polski

Wszyscy na pewno uczyli się w szkole historii lub wiedzy o społeczeństwie, a na apelach śpiewali hymn i podziali flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Jednak czy kiedykolwiek ktoś zastanawiał się w ogóle dlaczego symbol Polski jest koloru biało- czerwonego? Na pewno nie wszyscy mają taką wiedzę. Dlatego też niniejszy artykuł przedstawi co …