Dwie największe atrakcje okolic Wałbrzycha

Turystyka

Wałbrzych wydaje się nieciekawym, post-górniczym miastem, jednak okolice tego miasta są bardzo ciekawe i warte zwiedzenia. Jedną z ciekawszych atrakcji tej okolicy jest górskie schronisko Andrzejówka. Jednym z jego atutów jest to, że można do niego dojechać z Wałbrzycha bezpośrednio autobusem miejskim. To czyni to miejsce wyjątkowo dostępnym dla turystów i przez to często odwiedzanym. Będąc w Andrzejówce możemy się wybrać na długi, górski spacer, co z reguły jest bardzo regenerującym doświadczeniem. Oprócz Andrzejówki możemy zwiedzić także Zamek Książ, jeden z lepiej zachowanych zamków w Polsce.

Zwiedzanie zamku w okolicach Wałbrzycha

Zamek ten jest duży i dobrze zachowany, dlatego najlepiej zwiedzać go wraz z przewodnikiem. Dzięki temu nie umknie nam żaden detal i będziemy w stanie więcej się nauczyć i zapamiętać z takiej wycieczki. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż zwiedzanie zabytku na własną rękę. Osobiście jestem zdania, że skoro już gdzieś jedziemy, to warto jest z danej wycieczki wyciągnąć jak najwięcej, inaczej może być po prostu lepiej zostać w domu.

Sam zamek to jednak nie jedyna atrakcja tych okolic, istnieje jeszcze bowiem palmiarnia zamku Książ. Jest to niezwykłe miejsce, w którym możemy zobaczyć liczne, egzotyczne rośliny, a także pewną ilość zwierząt (są to głownie ptaki i ryby, chociaż zdarzają się też mniejsze jaszczurki).

Porady: jak zwiedzać palmiarnię

Palmiarnia jest miejscem o podwyższonej temperaturze i większej wilgotności. Są to warunki konieczne do prawidłowego rozwoju rosnących tam roślin. Inaczej taka uprawa po prostu nie byłaby możliwa. Zatem zaczynając zwiedzanie palmiarni dobrze jest na samym początku oddać kurtkę do szatni (za niewielką opłatą), oraz zaopatrzyć się w butelkę wody. Jest to dużo wygodniejsze niż noszenie kurtki ze sobą, bowiem na zwiedzenie całego obiektu będziemy potrzebowali ponad godziny.

Osobiście polecam taki obiekt jak palmiarnia zamku Książ, ponieważ jest on niesamowitą atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

Turystyka
Cudze chwalicie swojego nie znacie

Polska to według osób przyjeżdżających z innych kontynentów jedno z najpiękniejszych państw w Europie. Szczególną popularnością wśród turystów cieszą się Tatry – jedna z najbardziej malowniczych części kraju. Ciekawa podróż – nie tylko za granicę Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez podróży. To dobry nawyk, ponieważ pozwala nam poznawać …

Turystyka
Jak spędzić weekend, by naprawdę odpocząć?

Gdy przychodzi piątek wiele osób staje przed wyborem – co zrobić, aby jak najlepiej odpocząć, jak spędzić czas wolny od pracy, aby nabrać sił i wraz z nowym tygodniem rozpocząć swoją pracę będąc pełnym sił. Odpoczynek jest bardzo ważnym elementem zarówno dziennego jak i tygodniowego rytmu życia. Poświęcanie zbyt dużej …

Turystyka
Zdrowe i bezpieczne wakacje

Czas wakacji powinien być czasem totalnego wypoczynku i beztroski – jednak będzie taki tylko wtedy, jeśli się do niego odpowiednio przygotujemy. A przygotowanie w tym wypadku nie oznacza tylko zapakowania ubrań, dokumentów, olejku do opalania i stroju kąpielowego, ale przede wszystkim dbałość o to, aby ten czas przeżyć zdrowo i …