Jak robić zdjęcia smartfonem?

Imprezy i rozrywka

W dobie internetu i w czasie, kiedy liczy się przede wszystkim świat wirtualny, każdy chce w nim zaistnieć. Nic dziwnego, że nieustannie szukamy opcji jak najlepiej to zrobić. Skuteczna okazuje się fotografia. Pięknie zrobione zdjęcia zachwycają internautów z każdej części świata. Jednak nie każdego stać od razu na sprzęt najlepszej jakości. Warto wiedzieć, że nie każdy fotograf zaczynał swoją przygodę z najdroższymi aparatami. Większość na początku korzystała ze smartfona. Tylko jak to poprawnie robić? Oto kilka praktycznych porad.

Czysty obiektyw to podstawa

Musimy zapamiętać prostą zasadę. Bez czystego obiektywu nie zrobimy ładnego zdjęcia. Obraz będzie niewyraźny, rozmazane, a my będziemy mieć ogromny problem ze złapaniem ostrości. W efekcie otrzymamy zdjęcie beznadziejnej jakości. Każdy fotograf przed pracą powinien dokładnie wyczyścić obiektyw. Najlepiej robić to przy pomocy specjalnej ściereczki, takiej jak do okularów. Jeśli jednak nie mamy jej przy sobie, nie wpadajmy w panikę! Dobrze sprawdzi się również bawełniany t-shirt.

Pamiętaj o siatce!

Włączona siatka znacznie ułatwi wykonanie profesjonalnej fotografii. Chociaż bez niej również da się zrobić dobre zdjęcie, to z włączoną siatką dużo prościej będzie nam odpowiednio wykadrować obraz. Z takimi ustawieniami wyrównanie linii horyzontu stanie się banalne, a efekt pracy będzie dużo lepszy.

Jak wyostrzyć punkt?

W tym celu powinniśmy pomóc naszemu smartfonowi. Praktycznie każdy telefon ma taką funkcje ułatwiającą ustawienie ostrości danego obiektu. Więc co zrobić, jeśli na przykład chcemy zrobić portret, a nasz model na zdjęciu wychodzi rozmazany? Najprościej na wyświetlaczu kliknąć w miejsce, które chcemy wyostrzyć.

Dostosuj zdjęcie do swoich potrzeb

Ważne jest to w jakim celu robimy zdjęcie. Jeśli chcemy je umieścić na takich portalach jak na przykład Instagram, to warto myśleć o tym już podczas robienia zdjęcia. Powinniśmy wykadrować je w taki sposób, który nas ostatecznie zadowoli.

Złe światło

Zastanawiasz się jak ustawić lampy, aby dało najlepszy efekt? Tutaj słuszne będzie stwierdzenie, aby nigdy nie robić zdjęć pod światło. Jeśli mamy na to wpływ to zawsze warto jego źródło umieścić delikatnie z boku lub ewentualnie ustawić je na wprost. Jednak zdarzają się również sytuacje, kiedy to słońce jest naszym oświetleniem. Starajmy się wtedy dobrać kadr tak, aby nie było ono za naszym obiektem.

Stabilizacja aparatu

Stabilizacja aparatu to bardzo ważne działanie podczas robienia zdjęć. Bez niej zdjęcie prawdopodobnie wyjdzie krzywe i rozmazane, więc warto o ten szczegół zadbać. Jeśli nie mamy statywu, możemy z powodzeniem wykorzystać nasz łokieć.

Rób więcej zdjęć za jednym razem!

Bardzo ułatwi nam prace włączenie trybu HDR. To funkcja, która pozwala robić trzy zdjęcia naraz, a różnią się one od siebie stopniem jasności. Jedno z nich będzie ciemniejsze, drugie średnio oświetlone, a trzecie jasne. Dzięki temu łatwo nam będzie wybrać najładniejsze i takie, które najbardziej nam odpowiada.

Każdy fotograf wie, że robienie zdjęć nie jest prostą sztuką. Lecz każdy artysta miał swoje początki. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości osiągniemy wspaniały efekt nawet przy użyciu smartfona.

 

Imprezy i rozrywka
W duchowej i naukowej podróży z najlepszymi książkami

W dzisiejszym złożonym świecie, gdzie granice między nauką a duchowością stają się coraz bardziej płynne, dwie wyjątkowe publikacje rzucają światło na to, jak te dwa obszary mogą się przenikać i wzajemnie inspirować. Jezus mówi do ciebie autorstwa Sarah Young oraz Moda wiara i fantazja we współczesnej fizyce wszechświata napisane przez …

Imprezy i rozrywka
Czy u lutnika naprawimy tylko gitarę?

Bez wątpienia, jeśli chcemy powiedzieć coś na temat najbardziej popularnego instrumentu muzycznego, będzie to gitara, serwis gitar warszawa to coś o czym warto sobie powiedzieć. Statystycznie w naszych domach znajduje się najwięcej gitar i korzystają z nich muzycy o różnym stopniu zaawansowania. Trudno jest się dziwić takiemu stanowi rzeczy, ponieważ …

Imprezy i rozrywka
Nowoczesny Lifestyle

Kiedyś trendy modowe wyznaczali najznamienitsi projektanci. Dzisiaj – w dobie mediów społecznościowych oraz dostępu do ogromu informacji – może to być każdy z nas. Instragramowy modeling do ostatnimi czasy nie tylko moda ale też dla wielu Lifestyle. Cała branża internetowego modelingu opiera się na założeniach marketingowych. Im więcej jesteśmy w …