Pszczoła – najlepszy przyjaciel człowieka
- By : Ponklub.com.pl
- Category : Finanse i biznes, Zwierzęta
- Tags: pszczelarstwo, pszczoły, za granicą, zakładanie pasieki
Chodź przyjęło się mówić, że najlepszym przyjacielem człowieka i jest pies, to jednak naukowcy zgodnie twierdzą, że jest nim pszczoła. Ze względu na liczne korzyści jakie ludzie mogą osiągać z ich działalności, to właśnie pszczoły zostały docenione przez naukowców.
Ogromna pustynia
Wyobraźmy sobie świat bez trawy, drzew, krzewów. Świat pozbawiony roślin, które dają ludziom ukojenie, przyjemność, ale też ogromne ilości bogatego w odżywcze składniki pożywienia. Tak właśnie wyglądałby nasz świat gdyby nieobecne były w nim pszczoły. To właśnie dzięki tym małym skrzydlatym stworzeniom rośliny, które sprawiają że nasza planeta jest zielona mogą się rozwijać. Przenoszą one bowiem pyłki traw, kwiatów, krzewów oraz drzew. Dzięki temu rośliny krzyżują się między sobą, rozwijają, rosną i zazielenią nasze otoczenie.
Słodycze, które mogą być zdrowe
Kto z nas nie lubi słodyczy? Ten, kto ma dzieci ten wie też jak trudno jest im wytłumaczyć, że tych tak smacznych produktów nie można jeść zbyt często i w zbyt dużych ilościach, ponieważ nie będzie to zdrowe. A co, gdyby istniało coś jednocześnie przyjemnie słodkiego, ale również bardzo zdrowego? Taki właśnie jest produkowany przez pszczoły miód. Liczne badania naukowe coraz częściej dowodzą tego, jak bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm mają związki chemiczne zawarte w różnego rodzaju miodach. Korzyści płynące z wytworu pszczół to kolejny dowód na to jak wielkim przyjacielem człowieka są te małe istoty.
Jak my możemy pomóc pszczołom?
Umożliwianie rozwoju roślin, produkowanie zdrowego i smacznego miodu to wystarczająco dużo, aby ludzkość za troszczyła się o skrzydlatych przyjaciół. Jak możemy im pomóc? Naturalnym środowiskiem życia pszczół były gniazda budowane przez te owady w pniach drzew lub skalnych głębinach. Wraz z rozwojem ludzkości porastające niegdyś niemal całą planetę nieprzebrane lasy zastąpiły dżungle z betonu, czyli miasta. Na szczęście coraz więcej osób troszczy się o to aby również w miastach znalazło się miejsce dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół. Zakładanie pasieki na dachach wysokich budynków jest już dość popularne w wielu krajach za granicą. W Polsce dopiero zaczynamy zwracać uwagę na wynikająca z tego korzyści.
Pomóc pszczołom i ludziom jednocześnie
Pszczelarstwo było niegdyś zawodem bardzo popularnym. Nasi przodkowie wiedzieli o tym jak wielką rolę dla środowiska, a co za tym idzie dla nich samych pełniła nawet jedna pszczoła. Wraz dynamicznym rozwojem cywilizacji, masowym przeprowadzaniem się do miast zajęciem tym trudniło się coraz mniej osób. Na szczęście dzisiaj dzięki badaniom naukowców wiemy już jak bardzo cenne są dla naszej planety i nas samych pszczoły. Dlatego, jeżeli nie możemy sami założyć pasieki warto abyśmy zrobili coś innego. Dofinansowujące pszczelarstwo pomagamy nie tylko tym cennym owadom, ale też ludziom mieszkającym na wsi. W ten sposób chronimy naszą planetę, przyszłość naszych dzieci oraz naszą historię.
Artykuł powstał przy współpracy z sprytneodchudzanie.pl