Jak zabezpieczyć się przed wydatkami w razie wypadku lub awarii samochodu?

Motoryzacja

Kierując pojazdem czy nawet wysiadając z niego można ulec wypadkowi, a sam samochód może mieć awarię – prawdopodobieństwo jest tu większe niż w przypadku innych rodzajów transportu. Od skutków takich zdarzeń może jednak uchronić nas odpowiednio dobrane ubezpieczenie komunikacyjne. I choć wszystkie przedstawione tu ubezpieczenia są dobrowolne, to jednak jeśli nie lubimy niespodziewanych wydatków i nieprzyjemnych sytuacji, warto się na nie zdecydować. Zobacz, co uzyskasz, kupując ubezpieczenie Autocasco, Assistance lub NNW.

Ubezpieczenie Autocasco lub Smart Casco

Ubezpieczenie Autocasco, lub jego okrojona wersja, Smart Casco, chroni przede wszystkim przed takimi zdarzeniami takimi jak kradzież i uszkodzenie samochodu, w tym również z winy kierowcy. Firmy ubezpieczeniowe proponują zwykle kilka wariantów tych ubezpieczeń, różniących się zakresem ochrony, sposobem realizacji świadczeń ubezpieczeniowych i oczywiście ceną.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest Smart Casco, które zwykle obejmuje ochronę tylko przed kradzieżą i/lub szkodą całkowitą, czyli całkowitym zniszczeniem pojazdu. Kierowcy nie przysługuje wtedy pomoc drogowa, nie ma możliwości skorzystania z naprawy nawet za częściową dopłatą. Dostaje on pieniądze jedynie wtedy, gdy straci pojazd. Osoby, które jeżdżą dużo a do tego mają stosunkowo nowy lub drogi samochód, decydują się raczej na Autocasco.

Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie komunikacyjne Assistance zapewnia szeroko rozumianą pomoc w razie wypadku, awarii. W zależności od pakietu kierowca może skorzystać ze specjalnej infolinii, gdzie uzyska pomoc w znalezieniu warsztatu, czy nawet pomoc prawną, oprócz tego dostaje samochód zastępczy lub nawet nocleg do czasu naprawy auta, w razie potrzeby organizowana jest laweta czy pomoc lekarska, jeśli doszło do wypadku. Najdroższe pakiety Assistance działają zarówno w Polsce, jak i na terenie Europy i obejmują takie usługi jak pomoc tłumacza, transport samochodów (nawet na setki kilometrów) czy opieka nad dziećmi, zwierzętami, a nawet kierowca zastępczy.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW wybierane jest przez osoby, które troszczą się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. NNW dostępne jest w różnych wariantach, kwoty składki różnią się w zależności od zakresu ochrony proponowanego przez ubezpieczyciela. Jak wysokie będzie odszkodowanie, zadecyduje stawka podana w umowie ubezpieczeniowej lub komisja lekarska po spotkaniu z ubezpieczonym klientem. Kwota ta jest wyliczana na podstawie tabel opracowanych przez zakład, wymieniających poszczególne rodzaje uszkodzeń, lub na podstawie procentowego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku śmierci ubezpieczonego wypłacana jest cała kwota ubezpieczenia, przekazywana współmałżonkowi, dzieciom lub innym krewnym wskazanym w zawartej umowie.

Jeszcze raz podkreślmy, że wybierając ubezpieczenie komunikacyjne, warto dokładnie czytać treść podpisywanej umowy, aby upewnić się, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty odszkodowania, czy nasze ubezpieczenie

 

Motoryzacja
Zadbaj o swój samochód, zatroszcz się o zdrowie swoje i najbliższych

Zbliża się zima, a wraz z nią drastycznie zmieniają się warunki na polskich drogach. Czas, który kojarzy się ze świętami, zabawą w śniegu i radością, to niestety również czas, w którym dochodzi do wielu wypadków drogowych. Do wielu z tych tragedii nigdy nie musiałoby dojść, gdyby tylko kierowcy używali odpowiednich …

Motoryzacja
Kołpaki to nie tylko kwestia estetyczna!

Kołpaki do samochodowych opon pełnią dosyć istotną funkcję, nie tylko estetyczną, jak mogłoby się niektórym wydawać (nie ujmując niczego pięknie wykonanym, cieszącym oko kołpakom). Głównym powodem, dla którego tak naprawdę decydujemy się na zakup lub wymianę tego elementu, jest jego funkcja ochronna. Jak wybierać kołpaki, żeby dobrze chroniły felgi i …