Wlewy witaminowe

Zdrowie

Witaminy są niemalże niezbędnymi nam do prawidłowego funkcjonowania związkami chemicznymi. Ich przyjmowanie wspomaga pracę naszego organizmu, podnosi naszą sprawność fizyczną oraz psychiczną. Podawana nam przez słońce witamina D wspomaga pracę mózgu, działa niemal jak antydepresanty. Witaminy z grupy B potrafią poprawić nasze funkcje poznawcze oraz koncentrację, a witamina C skutecznie wspomaga naszą odporność.

Suplementacja i zdrowie

Witaminy można dostarczyć naszemu organizmowi wraz z odpowiednio zbilansowaną dietą. Owoce i warzywa dodane do naszego codziennego menu dostarczą nam wystarczającą ilość niezbędnych witamin, pozwalając nam cieszyć się zdrowiem i sprawnością.
Drugą metodą jest suplementacja witamin w postaci kapsułek czy tabletek musujących. W okresie jesienno-zimowym, gdy ilość słońca jest niewystarczająca, warto sięgnąć po witaminę D, a wśród panującej grypy nie zaszkodzi nam dodatkowa witamina C. To samo tyczy się innych grup witamin, które ciężko jest przedawkować. Należy jednak pamiętać, że nawet one w dużej ilości potrafią być niebezpieczne, dlatego powinno się zawsze czytać ulotki by poznać dopuszczalną normę danych witamin.
Najnowszą metodą dostarczania witamin do naszego ciała są wlewy witaminowe pozwalające na dynamiczne dostarczenie witamin wprost do krwioobiegu, dzięki czemu zwiększa się ich przyswajalność.

Wlewy witaminowe – na czym polegają

Jak wspomniałem wyżej, metoda ta polega na dostarczeniu naszemu organizmowi witamin wprost do krwioobiegu. Możliwe jest to poprzez wykorzystanie kroplówek. Cała więc operacja przeprowadzana jest dokładnie tak samo, jak podłączenie do kroplówki.
Najczęściej „wlewanymi” witaminami są D oraz C. Ich wybór jest podyktowany ich największym niedoborem w naszych organizmach. Witamina D – dostarczana przez słońce – przez dużą część roku pozostaje dla nas niedostępna w sposób bardziej naturalny, a uzupełnienie jej wlewem szybko rozwiązuje ten problem i pozwala nam cieszyć się życiem. Sytuacja z witaminą C jest podobna. Oczywiście nie wiąże się ona z brakiem światła słonecznego, ale z pewnymi niedoborami tych witamin nie tylko w nas ale też w produktach, które zwykły je posiadać. Przyspieszona produkcja warzyw i owoców może negatywnie wpływać na ilość kwasu askorbinowego, co – oczywiście – negatywnie wpływa również na nas, gdyż nasz organizm bardzo potrzebuje owego związku chemicznego. Wykorzystany w tym przypadku wlew witaminowy pozwala nam dostarczyć odpowiednią ilość witamin z grupy C z pominięciem układu trawienia, dzięki czemu ich absorpcja nie będzie miała żadnego wpływu na efekt końcowy takiego działania. Ponieważ należy wiedzieć, że istotną rolę w naszych niedoborach witaminowych pełni właśnie przyswajalność ich przez nasz organizm. Wszelkie, niewielkie nawet zaburzenia w gospodarce bakteryjnej naszych jelit potrafią sprawić, że pomimo diety bogatej w cytrusy czy inne owoce bogate w tę witaminę oraz suplementację farmaceutyczną nasze ciało nadal domagać się będzie dostarczania kolejnych dawek. Tutaj rozwiązaniem potrafią być opisywane wlewy.

 

Zdrowie
Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się norowirusa?

Norowirus ma znaczący wpływ na zasoby opieki zdrowotnej. Pielęgniarki mogą zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się, dbając o odpowiednią higienę rąk i środki kontroli infekcji. Norowirus – pierwotnie znany jako wirus Norwalk – jest jednym z głównych organizmów odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie żołądka i jelit. Taksonomicznie jest to kaliciwirus; jest to jednoniciowy, …

Zdrowie
Najciekawsze zabiegi rehabilitacyjne

Terapia oraz rehabilitacja stały się integralną częścią każdej praktyki medycznej. Nie można mówić o leczeniu wielu schorzeń, szczególnie natury ortopedycznej oraz mięśniowej, bez wspomnienia o praktykach, które je uzupełniają. Fizykoterpia pomaga powrócić do pełnej sprawności po wielu urazach. Obecna lista usług ośrodków specjalistycznych zajmujących się fizjoterapią jest niezwykle długa i …

Uroda
Otyłość oraz odchudzanie

Szaleństwo związane z doskonałą sylwetką nasila się wraz z nadejściem lata. Każdy zaczyna patrzeć na swój brzuch i zastanawiać się skąd wzięła się ta tkanka tłuszczowa. Wtedy właśnie galopem rzucamy się by przystąpić do operacji „Odchudzanie. Jednak ta metoda zazwyczaj odbije się na nas jeszcze gorzej niż całkowite zaniechanie problemu. …